O akci

 

  Je úrodná a zdravá půda na prvním místě ve vašem hospodaření? Chcete se dozvědět, kam se posouvá regenerativní způsob hospodaření v Česku a zda je ekonomicky výhodný? Nebo řešíte stále prudce rostoucí náklady ve vašem zemědělském podniku? Regenerativní zemědělství nabízí celostní přístup a návrat k přírodním mechanismům podložený současnými vědeckými poznatky o půdě s využitím moderních technologií.

Navazujeme na úspěšný první ročník konference a v roce 2023 chceme přinést nejnovější poznatky o významu podpory půdní mikrobiologie i praxi, aby zemědělci a zemědělské podniky mohly přijmout nebo rozšířit regenerativní zemědělské postupy, které jsou dobré pro životní prostředí a reagují na zvyšování odolnosti půdy proti dopadům klimatické změny.

Na druhém ročníku Konference Živá krajina představíme příklady z praxe v rostlinné i živočišné produkci, strategii veřejné podpory i nové vědecké poznatky. Načerpejte inspiraci od špičkových odborníků v zemědělství.

Udělejte s námi krok k ziskovému, a přitom šetrnému hospodaření.

Připojte se na konferenci Živá krajina –⁠ 31. ledna 2023 v aule ČZU v Praze.

 

Na co se můžete těšit?

 • Možnost výběru mezi osobní a on-line účastí (živý přenos).

 • Vyladěný program pro zemědělce specializující se jak na rostlinnou, tak na živočišnou produkci.

 • Své si najdou ekologičtí i konvenční farmáři. 

 • Široký výběr témat. Konference kromě postupů regenerativního zemědělství nabídne také debatu o krajině jako celku, (nejen evropských) legislativních novinkách či trendech v hospodaření.

 • Občerstvení v průběhu celého dne.

 • Možnost osobního setkání a bohatý networking o přestávkách.

 • Inspirativní řečníci a zahraniční hosté.

 • Dotazy z publika.

 • Nově zrekonstruované prostory auly České zemědělské univerzity v Praze, kde konference proběhne. 

Co je letos nové?

 • Zemědělci mají možnost získat vstup zdarma vyplněním dotazníku. Více o této možnosti v popisu vstupenky pro zemědělce

 • Vstupenky na konferenci Živá krajina letos pořídíte pouze přes náš vlastní e-shop na těchto stránkách. 

 • Z administrativních důvodů lze platit pouze převodem a předem. Všechny praktické informace k účasti jsme shrnuli ZDE

Ohlédnutí za prvním ročníkem

Vůbec poprvé se konference Živá krajina, největší událost o regenerativním zemědělství v ČR, konala v březnu roku 2022 v konferenčních prostorech hotelu Olšanka v Praze.

První ročník konference přinesl odpovědi na otázky jako jak lze zabránit půdním erozím či snižovat náklady na průmyslová hnojiva. Reflektoval, že je zatím tento způsob nakládání s půdou znám spíše v zahraničí a do české kotliny se prodírá pomalu. Přesto představil zemědělce, kteří u nás začínají tímto způsobem hospodařit.

Mezi řečníky nechyběl například Ing. Karel Klem, Ph.D., vedoucí pracovník Ústavu výzkumu globální změny AV ČR Czech Globe, doc. Mgr. Lukáš Trakal, Ph.D. z Fakulty životního prostředí ČZU, Martina Šilhánová z Nestlé, Ing. Pavel Růžek, CSc., za VÚRV, Mgr. Filip Hloušek z Deloitte, Ing. Vlastimil Zedek z ministerstva zemědělství, odboru OZE a environmentálních strategií a mnozí další.

Záznamy většiny přednášek a panelových diskuzí jsou k dispozici na Youtube kanálu Carboneg

 
 
 

Na řadu otázek k účasti na konferenci naleznete odpověď v sekci PRAKTICKÉ. Případně nám neváhejte napsat e-mail na tereza.zyklova@carboneg.eu.