Bohdan Lojka

 

Prof. Ing. Bohdan Lojka, Ph.D. se na konferenci zaměří na význam agrolesnických systému a jejich návaznost na regenerativní zemědělství. Je vedoucím Katedry tropických plodin a agrolesnictví na Fakultě tropického zemědělství (FTZ) České zemědělské univerzity v Praze (ČZU).


V oblasti vědecko-výzkumné činnosti se věnuje výzkumu agrolesnických systémů jak v tropech, tak v posledních letech v Evropě a zejména v Čechách. Jeho hlavními výzkumnými tématy jsou zejména hodnocení biodiverzity (vnitrodruhové i mezidruhové) v agrolesnických systémech a domestikace agrolesnických dřevin. Na fakultě založil výzkumný tým zaměřený na výzkum biodiverzity v tropech. Podílel se jako hlavní řešitel nebo člen týmu na řadě výzkumných a vývojových projektů ČR, Evropy, ale i zemí třetího světa (Peru, Etiopie, Kyrgyzstán, Vietnam, Kambodža). Je autorem či spoluautorem více než 40 vědeckých článků, vyučuje několik kurzů zaměřených na agrolesnictví, tropické plodiny a pastviny.


Bohdan Lojka je také předsedou České spolku pro agrolesnictví (ČSAL), členem výkonné rady Evropské agrolesnické federace (EURAF), členem American Association for Advancements in Science (AAAS), Council for Tropical and Subtropical zemědělství (ATSAF) a České pedologické společnosti (ČPS).